Kilka słów na temat Stowarzyszenia

Rzecz o Stowarzyszeniu 

Poniżej zamieszczony został artykuł prezentujący osiągnięcia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Nikielkowo. Wielu z nas zapewne nie miało okazji zetknąć się z jego działalnością, lub też nie wie, że styka się z tym co osiągnęło w okresie funkcjonowania.

             Specyfiką naszej wsi jest to, iż autochtonów jest niewielu. Znacznie przewyższa ich liczba osób, które sprowadziły się tu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wszyscy praktycznie, bo przecież też należę do tej grupy, działamy codziennie w pracy, po godzinach przechodząc na etat rodzica, budowlańca etc. starając się zadbać o nasze miejsce na ziemi. Myślę, że wielu z nas czuje się zmęczonymi codziennymi zajęciami, co faktycznie może usprawiedliwić małe zainteresowanie jakim darzymy organizowane przez Sołtysa „czyny społeczne”. Ten artykuł stanowi próbę zachęcenia do kolejnego takiego „czynu” – udziale w Stowarzyszeniu. Wiem, że ciężko znaleźć trochę czasu i poświęcić go na rzecz wspólnoty, tym bardziej że w naszym nikielkowskim przypadku będzie to poświęcenie czasu by wspólnotę stworzyć. Ale może warto, mimo wszystko, postarać się o to byśmy stanowili coś więcej niż noclegownię Olsztyna, różniącą się tylko tym, że nie śpimy w bloku, a w domku jednorodzinnym.

Myślę, że tak naprawdę wyprowadziliśmy się z bloku, bo anonimowy i bezosobowy styl życia, gdzie nikomu nie zależy na śmieciach rozrzuconych na klatce, nam nie odpowiadał.

Może warto wykorzystać możliwość udziału w Stowarzyszeniu do tego by wszystkim nam żyło się lepiej, by wykorzystać fundusze, pomóc Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, przyśpieszyć powstawanie dróg i kanalizacji.

Może więc na początek, nie oglądając się na pozostałych, którzy „bardziej powinni” przyjdźmy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 24.06.2013r. o g 19.00, w  świetlicy wiejskiej. Spotkanie to będzie poświęcone „tchnięciu świeżej krwi” w Stowarzyszenie. Osoby tworzące Stowarzyszenie z różnych przyczyn rezygnują bowiem z kierowania tą organizacją (stowarzyszenie w roku 2012 zawiesiło swoją działalność). Zachęcam wobec tego do poświęcenia na początek tej przysłowiowej godzinki na rzecz wspólnoty.

 

Wybudowaliśmy sobie ładne domy, może już czas wyjść poza ogrodzenie.

 

 

                                                                                                      Agnieszka Kiełbik 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information