Warmińska Niteczka z pętelką w Nikielkowie

Sołectwo Nikielkowo wspólnie z naszymi sąsiadami tj. Wójtowem, Kaplitynami, Bogdanami i Skajbotami, bierze udział w projekcie budowy szlaku pieszo-rowerowego przebiegającego przez nasze tereny oraz tereny sąsiednich gmin i miasta Olsztyn. Oprócz tego szlaku Sołectwo Nikielkowo zamierza utworzyć małą pętlę, ok. 3 km przebiegającą wyłącznie po terenie Nikielkowa. W tym celu złożyłem wniosek do "PZU", które w programie "PZU Trasy Zdrowia", zamierza sfinansować kilkadziesiąt takich inwestycji na terenie Kraju. Podobne wnioski złożyło Sołectwo Wójtowo i Kaplityny, ale tylko jedna trasa w Gminie może zostać sfinansowana przez PZU.
Wkrótce odbędą się spotkania z przedstawicielem PZU, w sprawie wyboru jednej z naszych propozycji. Aby PZU chciało inwestować w nasz teren, musi być zainteresowanie i zapotrzebowanie mieszkańców, więc już dziś zapraszam na spotkania, które odbędą się wkrótce.
Więcej informacji o "Warmińskiej niteczce" i Trasach zdrowia PZU w poniższych linkach.
Zapraszam także do obejrzenia proponowanej przez nas trasy, do której opis, zdjęcia i mapę opracowałem wspólnie z Piotrem Wywrockim.
Andrzej Maciejewski

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (mapki.doc)mapki.doc1453 kB
Pobierz plik (opis szlaku w Nikielkowie.odt)opis szlaku w Nikielkowie.odt22 kB

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information