Szlachetna paczka przekazana

 

W niedzielę 14 grudnia 2014r. kilkoro mieszkańców Nikielkowa udało się do CKiPG w Barczewie, gdzie swoją siedzibę miał Sztab „Szlachetnej paczki”. Na miejscu, po krótkiej konsultacji z Wolontariuszami Szlachetnej paczki, stwierdziliśmy, że nie będziemy rozładowywać naszych prezentów, tylko bezpośrednio zawieziemy je do „naszej rodziny”.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że matka z pięciorgiem dzieci mieszka w jednym pokoju o powierzchni ok. 15 m ². W pokoju tym znajdowały się dwie wersalki, tapczan, stolik, dwie szafki i telewizor. Wszystkie sprzęty są

mocno wysłużone, a pokój wymaga gruntownego remontu. Nie zauważyłem tam żadnej zabawki. Gdy przynieśliśmy do tego pokoju 17 kartonów z prezentami, wówczas zrobiło się tak ciasno, że musieliśmy wychodzić z pokoju na korytarz. Pralki i lodówki nie dało się wnieść do środka, na tą chwilę było za ciasno. Wśród prezentów, które przywieźliśmy był takie rzeczy jak: lodówka, pralka (nowe), komplet garnków, komplet sztućców, komplet talerzy, szklanki, pościele, koce, ręczniki, pięć par butów, kurtki, spodnie i wiele innych ubrań, dwa kartony różnej chemii, dużo żywności, słodycze, art. szkolne, plecaki i kilka zabawek. W paczce znalazły się wszystkie rzeczy o które prosiła matka piątki dzieci, a dodatkowo jeden z mieszkańców Nikielkowa zafundował nowoczesny telefon z opłaconym abonamentem na dwa lata. Pani Iwona – matka dzieci – przez pół godziny nie mogła nic powiedzieć ze wzruszenia, nie była w stanie nawet otworzyć prezentów. Dzieci natomiast wręcz skakały ze szczęścia. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Panią Iwoną.

Zanim wróciliśmy do domu pojechaliśmy do CKiPG w Barczewie, gdzie na kawę z ciastem zaprosili nas Wolontariusze Szlachetnej paczki. Przy kawie wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami i zgodnie stwierdziliśmy, że nasza pomoc tej rodzinie nie powinna się ograniczyć do jednorazowej pomocy, ponieważ jest tam o wiele więcej potrzeb niż te, o które zwróciła się Pani Iwona. Dlatego w najbliższym czasie zamierzam odwiedzić tą rodzinę i porozmawiać o ich problemach i potrzebach. Uważam, że jesteśmy w stanie więcej im pomóc, a pomoc tym dzieciom naprawdę jest potrzebna.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej paczki składam serdeczne podziękowania i zachęcam do dalszej pomocy.

Jeżeli ktoś z Państwa miałby chęć wybrać się ze mną do tej rodziny, to proszę o telefon pod nr 666 141 201.

 

Andrzej Maciejewski

Komentarze   

 
0 #1 Kamila Stelmach 2014-12-19 15:35
Dobrze, że w tak trudnych czasach są jeszcze dobrzy ludzie - NIKIELKOWO najlepsze :-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information