Informacja o budżecie gminy Barczewo na rok 2016

Szanowni Mieszkańcy

Wraz z nastaniem Nowego 2016 Roku życzę Państwu spełnienia wszelkich marzeń, dużo radości i pomyślności w każdym dniu. Wszystkim życzę spokojnego i przyjemnego życia w naszej społeczności.

Pragnę Państwa poinformować, że w dniu 29.12.2015r. miała miejsce budżetowa sesja

Rady Miejskiej w Barczewie, na której został uchwalony budżet gminy na 2016r., a w nim znalazły się również środki na inwestycje w moim okręgu . Została zabezpieczona kwota 1 000 000 zł (jednego miliona złotych) na wkład własny na budowę drogi Wójtowo – Nikielkowo, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Wkład gminy na ten cel wynosi zaledwie 15 %, a środki zewnętrzne mają zostać uruchomione do połowy 2016r. Oczywiście w tym przypadku chodzi o ul. Lawendową od wiaduktu, a następnie ul. Miętową w Nikielkowie i dalej przez Wójtowo do DK nr 16.

Drugim dużym sukcesem jest zabezpieczenie 200 000 zł na remont – budowę ul. Krokusowej w Nikielkowie. Wkrótce odbędą się uzgodnienia w sprawie wyboru technologii i zakresu prac remontowych, tak by jak najlepiej wykorzystać tę kwotę i niezwłocznie wykonać budowę.

Po ostatnim równaniu dróg nie ma już nawet śladu, więc z korzyścią dla całej gminy będzie jak drogi te zostaną zbudowane raz a porządnie i nie trzeba będzie wydawać publicznych pieniędzy na kolejne remonty.

Aktualnie jest również opracowywana dokumentacja projektowa niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę wiaduktu kolejowego. Koszt dokumentacji, to ok. 100 000 zł. Dopiero po wykonaniu projektu okaże się ile będzie kosztować jego budowa.

Ponieważ wiadukt znajduje się w ciągu ul. Lawendowej, są czynione starania aby jego budowa odbyła się łącznie z drogą Wójtowo – Nikielkowo.

W dalszym ciągu – z poprzednich lat - jest zabezpieczona kwota ok. 100 000 zł na dokumentację projektową kanalizacji sanitarnej w Nikielkowie. Było z tym sporo problemów, ale myślę, że więcej nie będzie i pozwolenie na budowę z pewnością zostanie wydane w tym roku.

Pamiętam także o porozumieniu z Aldesą, dotyczącym budowy dróg w Nikielkowie.

Z harmonogramu prac przedstawionego przez Aldesę w dniu 2.11.2015r. wynika, że do końca lutego powinny zostać opracowane uzgodnienia i projekty, a do końca kwietnia uzyskane pozwolenia na budowę i realizacja zadania ma nastąpić do końca listopada 2016r.

Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie plany na ten rok. Z pewnością przyczynią się one do podniesienia jakości życia wielu mieszkańców zarówno Nikielkowa jak i Wójtowa.

Dodam również, że w ostatnich miesiącach, aby poprawić bezpieczeństwo i standard życia, udało mi się zorganizować środki na ustawienie 4 lamp solarnych w naszej wsi. To nie wiele, ale myślę że z czasem będzie ich przybywać.

Proszę o zapoznanie się z planem pracy Rady Miejskiej w Barczewie na 2016r., który przedstawiam poniżej. Wszystkich mieszkańców zapraszam na sesje Rady, a jeżeli nie macie na to czasu zachęcam do obejrzenia sesji na You Tube, z nagrań TV Macrosat.

W przypadku pytań, czy też uwag proszę kontaktować się ze mną pod nr tel. 666 141 201.

 

Z pozdrowieniami, Andrzej Maciejewski, Wasz radny.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (PLAN PRACY RADY NA 2016 r.doc)PLAN PRACY RADY NA 2016 r.doc72 kB

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information