Konkurs na wianek świętojański

W dniu 24 czerwca 2016 roku, z inicjatywy Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, w Amfiteatrze w Barczewie odbył się konkurs na najładniejszy wianek świętojański. Z naszej wsi, w konkursie wzięły udział 4 wianki, wykonane przez Panie: Teresę Nosowicz, Maję Barczuk- Kalisz , Zofię Maciejewską. Wianek wykonali też członkowie Stowarzyszenia Nasze Nikielkowo. W wyniku konkursu nasze wianki zdobyły 2 pierwsze miejsca, za co sołectwo otrzymało piękne puchary (można je obejrzeć w świetlicy). Trzecie miejsce zdobył wianek z Sołectwa Łęgajny. Wydarzenie to może się wydawać mało znaczącym epizodem, jednak świadczy o aktywności naszych mieszkańców i ma wpływ na promowanie naszej wsi.

Za wykonane wianki ( wszystkie bardzo piękne ) serdecznie dziękuję wymienionym wyżej Paniom oraz Stowarzyszeniu Nasze Nikielkowo. Gratuluję osiągnięcia tak wspaniałego wyniku.

 

Sołtys Nikielkowa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information