Nikielkowo w aglomeracji Olsztyna

 Proszę o zapoznanie się z  wnioskiem, który złożyłem  do Burmistrza Barczewa  w sprawie możliwości uzyskania 85% dofinansowania na budowę kanalizacji na terenach objętych planem Aglomeracji Olsztyn.

Jest to ogromna szansa na realizację takich projektów kanalizacji, jak Oś. Domków, Kaplityny i Nikielkowo, przy niewielkim wkładzie własnym.

Od kwietnia br. Burmistrz miał gotowy plan Aglomeracji Olsztyna, w którym nie było Oś. Domków, Kaplityn "Górnych" i Nikielkowa, Z niewiadomych mi przyczyn Burmistrz nie zrobił nic, aby włączyć te tereny do Aglomeracji, nawet nie powiadomił o tym Rady. Sprawa ruszyła dopiero, gdy informacja o takiej możliwości dotarła do Rady, gdy Urząd Marszałkowski zwrócili się o opinię Rady ws. planu.

Olsztyn nie liczy już 120 RLM na danym kilometrze, a przelicza całą aglomerację, więc nie ma problemu z brakującymi RLM i nie było też przeszkód by rozszerzyć plan aglomeracji.

Nowy plan Aglomeracji dla terenów z gminy Barczewo Burmistrz dostarczył Radzie dopiero w trakcie sesji. Udało się to w ostatniej chwili, bo we wrześniu Sejmik zatwierdzi nowy plan.

Będę dążył do tego, by Barczewo wspólnie z pozostałymi gminami złożyło wniosek o finansowanie kanalizacji ze środków z  NFOŚ z POIiŚ w ramach działania 2.3, do którego nabór rozpoczyna się 30.09.2016r.

W wolnej chwili proszę zobaczyć nagranie z sesji z 30.08.2016r. jak Burmistrz z własnej porażki próbuje zrobić sukces.

https://www.youtube.com/watch?v=o3U6f4lpMXI

Z pozdrowieniami

 

Andrzej Maciejewski radny RM w Barczewie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information