Komunikacja publiczna Olsztyn - Barczewo

Komunikacja publiczna Olsztyn - Barczewo

Mieszkamy w miejscowości graniczącej z Olsztynem, ale jak dojeżdża się nam do pracy, szkoły i na zakupy? Potrzebujemy transportu publicznego, bo w tej chwili możemy liczyć tylko na własne środki transportu. Moim celem jest, utworzenie nowoczesnego transportu publicznego opartego na bezpieczeństwie i wygodzie pasażera (MPK Olsztyn).

Aktualnie jestem przewodniczącym nowo powstałej Komisji ds. Transportu Publicznego w gminie Barczewo. Jest to ogromne i obciążające budżet przedsięwzięcie, ale bardzo ważne dla rozwoju gminy.

Na chwilę obecną powstała koncepcja utworzenia linii autobusowej na trasie Barczewo – Łęgajny – Nikielkowo – Olsztyn dworzec, która miałaby być uruchomiona już od 2018 roku.

Po zakończeniu inwestycji budowy drogi Nikielkowo -Wójtowo i wiaduktu w Nikielkowie, linia zmieni przebieg na trasę Barczewo – Łęgajny – Kaplityny – Wójtowo – Nikielkowo – Olsztyn dworzec. Uważam, że jest to najbardziej optymalny przejazd autobusu, który na jednej trasie zabierze pasażerów z możliwie największej liczby miejscowości. Powodzenie realizacji transportu publicznego, uzależnione jest od decyzji Burmistrza, który na ten cel musi wygospodarować w budżecie ok. 650 tys. zł.. Czekamy więc na projekt budżetu na 2018r.

Andrzej Maciejewski

radny RM w Barczewie

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information