INFORMACJA

Uprzejmie informuję, że 18 lipca br. wystąpiłem na piśmie do Burmistrza Barczewa z prośbą o zabezpieczenie  kwoty 14.100 złotych, na ułożenie płyt betonowych na ul. Morelowej w Nikielkowie. Początkowo otrzymałem ustną odpowiedź, że brak jest pieniędzy na remonty dróg, lecz w terminie późniejszym będzie uwzględniona moja  prośba.
    Ponieważ do wczoraj nie otrzymałem pozytywnej odpowiedzi, pomimo tego, że zgodnie z wnioskiem burmistrza, Rada Miejska przeznaczyła w budżecie gminy dodatkowo 60 tys. na drogi, w dniu 17.10.br. zwróciłem się do p. Dariusza Jasińskiego z zapytaniem, czy otrzymamy środki finansowe na realizację powyższego zadania.
    Pan Dariusz Jasiński odpowiedział, że musi sprawdzić, ile środków pozostało z kwoty 60 tys. złotych. Stwierdził, że  ułożenie płyt może mieć miejsce nieco później lub dopiero ze środków przyszłorocznego budżetu.
    Nadmieniam, że ułożenie odzyskanych kilkudziesięciu płyt na części ul. Morelowej jest konieczne ze względu na bardzo podmokły i niestabilny grunt. Zadanie to uzgodniłem z inspektorem ds dróg Urzędu Miejskiego.

                            Sołtys    Edward Maciejewski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information