INFORMACJA ZBIORCZA

A P E L

    Na wniosek mieszkańców Wójtowa, zwracam się z apelem do mieszkańców Nikielkowa i innych użytkowników, o nie korzystanie samochodami ciężarowymi z drogi Sasanki – Krokusowa w Wójtowie, że względu na bardzo zły stan jej nawierzchni.
Nawierzchnia tej drogi nie została należycie przygotowana do ruchu ciężkich pojazdów, w związku z czym tworzą się na niej głębokie koleiny i dziury.
    Apeluję też do kierujących pojazdami, którzy mają problemy z przejazdem to drogą, o nie zabieranie samowolnie kruszywa drogowego, zgromadzonego przez p. Katarzynę Adamiuk przy jej posesji.
    Aktualnie nie ma większych przeszkód w korzystaniu z drogi asfaltowej Wójtowo -Nikielkowo.

I N F O R M A C J A
dot. przejścia przez tory

    Uprzejmie informuję, iż zostałem poinformowany przez kierownika budowy wiaduktu, że ze względu na bezpieczeństwo osób, do końca listopada 2018 roku będą utrudnienia w korzystaniu z przejścia przez tory. Szczególnie dotyczyć to będzie godzin od 9 – 14, w tym również w niedzielę. Utrudnienia spowodowane są  pracą dźwigu oraz pracami spawalniczo – montażowymi.
    Pan kierownik prosi też osoby korzystające z przejścia, o zachowanie szczególnej ostrożności, nie tylko przy przechodzeniu przez torowisko, ale również przez plac budowy.

I N F O R M A C J A
dot. bezpieczeństwa na drodze

    Informuję Państwa, że na wniosek Zebrania Wiejskiego, który skierowałem do Starostwa Powiatowego w Olsztynie, w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze powiatowej Łęgajny – Olsztyn, w dniu 14 listopada 2018 roku Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dokonała lustracji odcinka wspomnianej drogi na terenie naszej wsi.
    Głównym wnioskiem Komisji wynikającym z lustracji jest potrzeba zainstalowania stacjonarnego urządzenia do pomiaru prędkości ( radaru ), by w ten sposób wymusić na kierujących pojazdami dostosowanie prędkości jazdy, do zgodnej ze znakami zakazu ( B – 33 ), umieszczonymi pod tablicami naszej miejscowości.
    Oczekujemy na realizację wniosku przez Starostwo Powiatowe, gdyż tylko takie urządzenie może wpłynąć na ograniczenie prędkości pojazdów, poruszających się tą drogą.


                                Sołtys

                            Edward Maciejewski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Additional information