EKO Nikielkowo z WSIiE TWP

Jak studenci Nikielkowian ekologii uczyli...
 
Zgodnie z zapowiedziami w sobotę 18 maja odbyło się wielkie sprzątanie Nikielkowa. Zaangażowani przez Pana prof. Stanisława Czachorowskiego oraz naszą mieszkankę Panią Bogusławę Dobkowską, studenci WSIiE TWP stawili się niezwykle licznie. W liczbie ponad 100 osób, w przeciągu zaledwie dwóch godzin, zebrali kilka metrów sześciennych śmieci. Kierowani przez sołtysa Andrzeja Maciejewskiego trafiali w najbardziej zaniedbane miejsca. Dodatkowo pozamiatane zastały chodniki, sprzątnięto przystanek autobusowy oraz zadbano o zdobiące ulicę kwiaty.
Akcję zakończono na placu zabaw, gdzie dzięki sponsorom: Panu Przemysławowi Wyszyńskiemu, który sponsorował kiełbasę na ognisko i Panu Zbigniewowi Podsiadły, który sponsorował bułki, mogliśmy podziękować naszym gościom organizując ognisko i poczęstunek.
Efekt czystości osiągnięty dzięki akcji miejmy nadzieję pozostanie na dłużej, ale to już zależy od nas, bo porzucone śmieci nie pojawiły się tam same. Na koniec pozostaje tylko wyrazić żal, że tak nielicznie reprezentowani byli mieszkańcy wsi ( 10 osób). Na pewno wielu osobom zależy na naszej wsi, a takie akcje są nie tylko okazją do wspólnego działania ale również integracji i przełamywania bierności.
Wszystkim uczestnikom tej akcji, a w szczególności Panu prof. Stanisławowi Czachorowskiemu, składam serdeczne podziękowania za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w propagowaniu idei ECO WSI.
Podziękowania składam także sponsorom: Panu Przemysławowi Wyszyńskiemu i Panu Zbigniewowi Podsiadły.
 
Sołtys Andrzej Maciejewski.

 

 

 

 

 

Additional information